Sklep z produktami dla szynszyli - zapraszamy. Z przyczyn technicznych grafika nie została wyświetlona.

Sklep Wszystko dla świnki morskiej - zapraszamy. Z przyczyn technicznych grafika nie została wyświetlona.
Blog > Komentarze do wpisu
Program "Kolacja dla dwojga"

Jakiś czas temu z portalu bobby.pl dostałam  propozycję napisania recenzji  programu ,a konkretnie przedpremierowego odcinka  „Kolacji dla dwojga”, który wkrótce ma się pojawić na antenie BBC. Zgodziłam się bo bardzo lubię ciekawe doświadczenia, szczególnie te kulinarne i literackie. Tak więc do rzeczy; 

Podczas tej 45 minutowej audycji kulinaria przyjemnie przeplatają się z puentą programu, jaką jest wybór tajemniczego partnera a w zasadzie 3 z 5 znając jedynie zaproponowane przez nich menu. Trzy najciekawsze propozycje zostają zaprezentowane podczas wspólnej kolacji uczestników i ugotowane na wizji.

Program jest ciekawszy niż w pierwszej kolejności można by się tego spodziewać. Zabawne dialogi przeplatają się z przygotowywaniem smacznych potraw.

Zdziwiło mnie jednak, że na pierwszym planie pojawiła się osoba ,która nie potrafiła gotować, i przygotowała niewypróbowane wymyślone dania. Jednakże pozostali uczestnicy programu zrekompensowali to niedopatrzenie przygotowując bardzo ciekawe i profesjonalne potrawy. Ponadto narrator od czasu do czasu udzielał porad stricte kulinarnych.

Zaimponowało mi, iż prawie każde danie przedstawione w programie zawierało mięso co nieczęsto się zdarza, w czasach gdy wegetarianizm jest znacznie bardziej politycznie poprawny. Cenię sobie przepisy na smaczne dania mięsne ugotowane z podstawowych niezbyt wyszukanych składników, bo przecież trudno byłoby  się  nie zgodzić z bohaterką odcinka, która z dużą lekkością, na wesoło acz zdecydowanie prezentowała pogląd, iż zwierzęta oprócz tego, że bywają śliczne to niestety również są pyszne.

Bardzo spodobały mi się niektóre potrawy dlatego też ubolewam nad brakiem szczegółowych przepisów na prezentowane dania lub chociaż źródła pod, którym można by je odnaleźć.

Program jednak jako całość był, zabawny i zaskakujący, chętnie obejrzę kolejne odcinki.wtorek, 23 sierpnia 2011, kaaasiuniaa

Polecane wpisy

Komentarze
2011/08/23 14:13:13
Oglądałam sporo odcinków tego programu i zauważyłam, że często pojawiają się osoby, które prezentują ciekawe menu, a jak przychodzi do gotowania to okazuje się, że średnio sobie w kuchni radzą. Odnośnie dań - to bywa różnie z tymi mięsnymi. Pojawiają się również te wegetariańskie. Ogólnie program bardzo lubię :)
-
2011/08/23 15:30:17
A ja jeszcze go nie widziałam, po Twojej recenzji jestem ciekawa i zaraz go musze wyszukać :)
-
2011/08/23 19:13:50
Tego nie widziałam ,z chęcią oglądnę
-
2011/08/24 13:39:59
Wyszukam go na pewno!:)
-
2011/08/24 14:31:31
gratuluję sukcesu... :) program zapowiada się ciekawie... więc już googluje...:)